только у нас скачать шаблон dle скачивать рекомендуем

General Mobile E-tab 4 Root Atma - MEB Tablet

Cihaz/Yazılım/Yöntem   8-03-2015, 11:12   8277   1   LifeTime
General Mobile E-tab 4 Root Atma - MEB Tablet


Milli Eğitim Bakanlığı'nın dağıttı tabletlerde bir çok engel bulunmaktadır. Öncelikle tablet bizim sosyal ağlara ve bazı uygulamaları kullanmamızı engellemektedir. Genellikle bu uygulamalar herkes tarafından bilinen ve en çok kullandığımız uygulamalardır. Uygulamayı yüklediğimiz an otomatik olarak silinme veya yükledikten bir süre sonra uygulama gizlenip google store den aktif etme gibi bir çok sorun yaşıyoruz. General Mobile e tab 4 cihazımıza root atarak ve bazı uygulamaları kaldırarak bu engellerden tamamen kurtulabiliriz.

Root atma işlemine başlamadan önce tabletimizin şarjı %15 in altında olması gerekmektedir.

İlk olarak tabletimizi sıfırlamamız gerekmektedir. Bunun için tableti kapatıp ses attırma ve güç tuşlarına basılı tutup general mobile yazısı gelene kadar bekliyoruz. Logo geldikten sonra tuşları bırakabiliriz. Gelen recovery mod ekranında Wipe data/factory reset yazısına ses attırma/kısma tuşlarını kullanarak geliyoruz ve güç tuşuna basıyoruz.

General Mobile E-tab 4 Root Atma - MEB Tablet


Wipe data/factory reset bölümüne girdikten sonra karşımıza 10 adet no yazısı ve 1 adet Yes -- delete all user data yazısı bulunmakta. ses attırma/kısma tuşlarını kullanarak Yes -- delete all user data yazısına gelip power tuşuna basıyoruz.

General Mobile E-tab 4 Root Atma - MEB Tablet


Tableti sıfırlama işlemi başarılı olmuştur. Eğer sıfırlamadı ise ve tablet olduğu gibi açılıyorsa bu uygulamayı 6-7 kere tekrar gerçekleştirin sonunda tableti sıfırlayacaktır.

Tableti sıfırladık şimdi root kısmında. Bunun için mobogenie programının eski sürümünü yanü 2.2.5 versiyonunu kullanacağız. Tablet açılırken bip sesi duyacaksınız ve hemen elinizi general mobile yazısındaki general yazınının altına sürekli art arda dokunun hızlı hızlı tablet açılır açılmaz pil uyarısı hatası verecektir. Şarjımızın %15 in altına olmasındaki amaç budur. Hızlı bir şekilde pil kullanımı yazısına tıklayabilirseniz tablet sizi ayarlar kısmına götürecektir. Tablet hakkında girerek derleme numarasına 6-4 kere dokunun. Geliştirici Seçenekleri açılacaktır. oradan USB Hata Ayıklamayı aktif etmeniz gerekmektedir.

General Mobile E-tab 4 Root Atma - MEB Tablet


Mobogenie 2.2.5 sürümünü kurduktan sonra tableti bilgisayarıma usb kablo ile bağlıyoruz. Program tableti hemen görüp gerekli dosyaları indirmeye başlayacaktır. Tablet kurulum bittikten sonra programdan üst menüden my phone yazısına tıklayıp açılan alandan oneclick root özelliğine tıklayınız.

General Mobile E-tab 4 Root Atma - MEB Tablet


Yeni bir pencere açılacaktır. Alt kısımda bulunan Root now butonuna tıklayın biraz bekledikten sonra tablet rootlanacaktır.

General Mobile E-tab 4 Root Atma - MEB Tablet


Root attıktan sonra açılan pencereyi kapabilirsiniz. oneclick root un yanında bulunan Uninstall Stock Apps a tıklayınız ve buradan tabletinizde yüklü tüm uygulamalar bulunacaktır. Sistem bölümünden cihaz yönetimi ve güncelleyici programlarını silmeniz gerekmektedir.

Son olarak tableti kapatıp açın ve aktivasyon istemeyecektir. Wifi bağlanıp tabletinize google hesabı bağlayıp kullanabilirsiniz.

Tüm işlemleri yaptıktan sonra dns hariç tüm engeller kalacaktır. SET Dns uygulamasını indirip tabletinize yükleyip 1 kere açıp apply butonuna tıklamanız yetecektir ve cihazınızda tüm engellerden kurtulmuş olacaksınız. Sizlere youtube de bulduğum bir videoyu da vermek isterim yapamayanlar için.


Geri
Аватар
  • Yazar: emir ali
  • Statü: Ziyaretçi
1
Benim tabletim concord sizin bu pırogramı cok beyendim indiriyorum dosya acılmıyo rica etsem acılırmı

Alıntı: emir ali
Benim tabletim concord sizin bu pırogramı cok beyendim indiriyorum dosya acılmıyo rica etsem acılırmı

Cta indirmek istiyorum

Bilgi

Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
{changeskin}